Na czym polega doradztwo podatkowe?

Doradztwo podatkowe jest bardzo popularnym rodzajem pomocy udzielanej firmom. W czasach szybko zmieniających się przepisów i ustaw warto zawsze być na bieżąco, zwłaszcza jak się prowadzi przedsiębiorstwo. Przeczytaj na czym polega pomoc doradcy podatkowego i czym on się zajmuje.

Czym jest doradztwo podatkowe?

Doradztwo podatkowe to nic innego jak pomoc w zakresie prawa podatkowego. Jego znajomość przyda się zwłaszcza tym osobom, które zamierzają prowadzić własną działalność gospodarczą. Jednak nie zawsze da się pogodzić prowadzenie finansów własnej firmy ze znajomością przepisów. I tu z pomocą przychodzi właśnie doradca finansowy. Czym on się zajmuje?

Do obowiązków doradcy podatkowego należy prowadzenie ksiąg podatkowych oraz innych ewidencji do celów podatkowych. Pomaga on także w interpretacji podatkowych aktów prawnych oraz doradza w zakresie prawa pracy. Biuro rachunkowe z Białegostoku posiada wykwalifikowaną kadrę o szerokich kompetencjach, dlatego decydując się na współpracę z nim można mieć pewność, że żaden aspekt podatkowy nie będzie pominięty, a pracownicy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Pracownicy biura sporządzą w imieniu płatników i podatników zeznania i deklaracje podatkowe oraz udzielą im pomocy w tym zakresie. Doradca podatkowy może reprezentować swojego klienta przed organami takimi jak Urząd Skarbowy.

Szukasz biura rachunkowego dla swojej firmy? Napisz do nas!

Biuro rachunkowe z Białegostoku czyli doradcy podatkowi na wyciągnięcie ręki

Z biurem rachunkowym z Białegostoku współpracują najczęściej przedsiębiorcy oraz właściciele własnych firm. Doradcy podatkowi zajmują się bowiem kwestiami podatkowymi i finansowymi (w tym prowadzeniem ksiąg podatkowych). Warto jednak wiedzieć, że doradcy z biura rachunkowego w Białymstoku mogą doradzić nie tylko wtedy kiedy istnieje już działalność gospodarczą, ale także przed jej otwarciem. To od nich można uzyskać informacje na temat tego jaki typ działalności warto prowadzić. Jest to korzystne także dla przedsiębiorców, którzy ubiegają się o dotacje unijne - dzięki pomocy doradców podatkowych ich działania mogą osiągnąć określony cel.

Jakimi osobami są doradcy z biura rachunkowego w Białymstoku?

Doradcy podatkowi z biura rachunkowego w Białymstoku są osobami o nieskazitelnym charakterze. Potrafią zdobyć i zatrzymać zaufanie klientów, a także przez cały czas współpracy służyć im pomocą. Doradca podatkowy to zawód zaufania publicznego, dlatego nie każdy może go wykonywać. Aby zostać doradcą podatkowym należy zdać egzamin państwowy. Istnieją nawet specjalne kursy przygotowawcze do tego zadania.

Doradca podatkowy - jak odnieść korzyść ze współpracy z nim?

Doradca podatkowy pomoże właścicielowi firmy przejść przez stale zmieniające się przepisy prawa podatkowego. Może to być dlatego bardzo dużym odciążeniem dla przedsiębiorcy. Najważniejsze jest jednak to, że współpraca z doradca podatkowym wyklucza ryzyko popełnienia błędów podatkowych i naruszenia przepisów. Jest to bardzo istotne, ponieważ w wyniku nieprzestrzegania ich można zapłacić spore kary pieniężne. Ponadto doradca podatkowy dysponuje dużą wiedzą, co jest dla właściciela firmy ogromnym wsparciem, gdyż może się on skupić na rozwijaniu swojego biznesu. Biuro rachunkowe z Białegostoku oprócz doradztwa podatkowego, udziela także pomocy w zakresie księgowości, co może okazać się bardzo istotne dla przedsiębiorstwa. Warto zatem wybierać takie biura podatkowe czy rachunkowe, które mają rozszerzony zakres usług. Doradca podatkowy musi przechowywać dokumentację swoich klientów przez 5 lat. Jako, że posiada zawód zaufania publicznego, musi także zachowywać tajemnicę zawodową.

Ostatnie wpisy:
Kontakt z nami

+48 535 353 726

biuro@bialystokbiurorachunkowe.pl

CONSULTING PHARM sp. z o.o.


15-814 Białystok Generała Józefa Hallera 14C